Wiertnictwo jest od dziesiątek lat prężnie rozwijającą się gałęzią przemysłu na całym świecie. Udostępnia ludzkości energię. Usprawnia komunikację. Pokonuje bezinwazyjnie najrozmaitsze przeszkody terenowe. Daje wodę. Wzmacnia grunt. Umożliwia poznanie budowy geologicznej Ziemi.

Czym się zajmuje?

W naszej szkole oprócz przedmiotów ogólnych prowadzone są przedmioty zawodowe:

Po trzeciej klasie uczniowie przystępują do egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji GIW.12. „Wykonywanie prac wiertniczych”. Zdanie egzaminu potwierdza nabycie następujących umiejętności:

W piątej klasie uczniowie przystępują do egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji GIW.13. „Organizacja i prowadzenie prac wiertniczych”. Zdanie egzaminu potwierdza nabycie następujących umiejętności:

Z tytułem technika, można już podjąć pracę w zawodzie i zdobywać pierwsze doświadczenia w branży lub założyć własną działalność. Można też studiować i zdobywać wyższe kwalifikacje.

Pracować można w:

Materiał wideo o pracy technika wiertnika


Kierunek “technik wiertnik” to również nauka języka angielskiego zawodowego, jak i ogólnego na poziomie rozszerzonym. O tych przedmiotach można więcej przeczytać tutaj: Język angielski w ZSZ PGNiG.

Powiązane wpisy