21 marca na Brzozowej witaliśmy wiosnę, a musicie wiedzieć – działo się dużo!
Świętowanie rozpoczęliśmy przywitaniem Pani Wiosny. Następnie odbył się krótki występ artystyczny naszego kółka teatralnego, w którym młodzi artyści zaprezentowali występ opowiadający o zakochanych parach z różnymi problemami. Po nim przewodnicząca szkoły powitała wszystkich zebranych, a Pan Adam Kujawa zabrał głos i uroczyście powitał wiosnę na Brzozowej 5!
Po wstępie zaczęło się robić gorąco! Rozpoczęliśmy od turnieju wiedzy ogólnej “Jeden z Brzozowej”, który był parodią słynnego teleturnieju “Jeden z Dziesięciu”. Rywalizację poprowadził Adrian Kręcicki. Cała zabawa opierała się na rundzie eliminacyjnej i wielkim finale, który wygrali reprezentacji klasy 4AO – Julian Śmigiel i Aleks Rodak! Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2I – Tymoteusz Dymanus i Jan Korzeniak, a podium zamknęli zawodnicy z 1OS – Karol Baliński i Maksym Ryskala. Wygrane drużyny otrzymały nagrody, a to była dopiero połowa dnia!

Kiedy wybiła godzina 10:30, trzecie piętro naszej szkoły zaczęło tętnić życiem jak nigdy dotąd! Całe korytarze były przepełnione uczniami, chcącymi wziąć udział w pozostałych turniejach. Były one nadzorowane przez Pana Sławomira Węglarza i przewodniczącą Samorządu Oliwię Paw, którzy stworzyli wiosenną atmosferę wśród uczniów. Chętni i pełni sił zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w Grze geograficznej Geostatic, klasycznych szachach, Fifie, rozgrywkach Haxballa i pojedynkach 1 vs 1 i 2 vs 2 w League of Legends.

Cały dzień zakończył się rozdaniem nagród w pozostałych turniejach. W słoneczne popołudnie uczniowie opuścili naszą szkołę z uśmiechem na twarzy 🙂