Olimpiada Gier Planszowych IPN to ogólnopolski turniej skierowany do uczniów, studentów, dorosłych, harcerzy, organizacji młodzieżowych, graczy z klubów gier planszowych, niezrzeszonych.
20 października 2023 w godz. 9.00 – 16.00 w gościnnych progach Krakowskiego Przystanku Historia IPN ul. Dunajewskiego 8 odbyły się kwalifikacje regionalne dla Małopolski.
Uczestnicy olimpiady zmierzyli się ze sobą w różnych grach poruszających tematykę historyczną: Niepodległa, Gwiaździsta Eskadra (303, 111, 7), ORP Orzeł, Bitwa Warszawska. W eliminacjach w Krakowie wzięło udział 91 drużyn i 220 zawodników.
Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Kochana (klasa 1gw), Jakub Kowalczyk (klasa 1gw), Kajetan Jackiewicz (klasa 2gw), Wiktor Piekus (klasa 2gw), Kacper Tryba (klasa 4ib), Grzegorz Kraczka (klasa 4ib), Michał Motor (klasa 4ib) oraz Hubert Sidzina (klasa 4ib).

Z dumą informujemy, że Kajetan Jackiewicz i Wiktor Piekus zdobyli drugie miejsce w II Olimpiadzie Gier Planszowych, w rozgrywkach ORP Orzeł. Gratulujemy !!!

Tekst: Pani Katarzyna Trzepla