W tym szczególnie refleksyjnym czasie, poprzedzonym dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 2is wraz z nauczycielkami wybrali się na Cmentarz Rakowicki, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i pomodlić się za duszę Patrona Szkoły. Krążą opowieści, iż był to WSPANIAŁY CZŁOWIEK. Był wybitnym geologiem, który stworzył naszą szkołę, był jej pierwszym dyrektorem, potem został rektorem AGH. Szanował i kochał ludzi, miał wspaniały kontakt z młodzieżą szkolną i studentami.
Profesor Walery Goetel to prekursor Sozologii, czyli wszelkiego rodzaju nauk wyrastających z korzeni “zrównoważonego rozwoju”. To początek odnawialnych źródeł energii, początek myślenia o ochronie środowiska, początek myślenia o racjonalnym podejściu do udostępniania i eksploatacji wszelkich surowców i kopalin.