Film – święto ul. Brzozowej

Święto ulicy Brzozowej” odbyło się 29 września na skwerze przy ul. Brzozowej, było kolejnym wydarzeniem społeczniościowym zorganizowanym przez inicjatywę „Po sąsiedzku” dla  społeczności lokalnej – mieszkańców ulicy Brzozowej oraz ich sąsiadów. Piękna pogoda pozwoliła na realizację programu w plenerze. Odbyły się warsztaty artystyczne pt: „Podróże na pędzlu i piórze” prowadzone przez Galerię 2 Światy.

Pan Zbigniew Kozłowski – mieszkaniec i przewodnik po Krakowie, wprowadzał wszystkich w historię Kazimierza i historię ulicy Brzozowej. Młodzież ze Szkoły  Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, znajdującej się w tej społeczności, odegrała przygotowaną specjalnie na to wydarzenie „Legendę o ulicy Brzozowej”. Dzieci uczestniczące w konkursach otrzymały upominki, a wszyscy mogli posilić się grochówką, przygotowaną przez Jadłodajnię „Od Zmierzchu do świtu” oraz obejrzeć wyrób cukierków ręcznie robionych przez Firmę „Cukry ręcznie robione”, a później zakosztować ich smaku. Na zakończenie  odbyło się Dramatorium, w którym oprócz artystów Teatru Barakha udział wzięli także  mieszkańcy. Wydarzenie otrzymało honorowy patronat Rady Dzielnicy I.

„Święto Ulicy Brzozowej” zostało w całości przygotowane przez mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji i firm działających w społeczności lokalnej, w tym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Filii Nr 6. Formuła spotkania miała sprzyjać nawiązaniu kontaktów sąsiedzkich, pozwolić na wzajemnie poznanie się, a wszystko po to, by móc dalej wspólnie podejmować działania na rzecz rozwoju tej społeczności lokalnej.

Są już kolejne pomysły, a Inicjatywa „Po sąsiedzku” zaprasza do dalszej współpracy.

Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc i liczymy, że spotkamy się ponownie za rok.