Dlaczego geologia? Właściwie to nie wiem. Na Brzozową trafiłam przypadkiem. Rozpoczynając naukę w technikum, nie spodziewałam się ile dobrego mnie tu czeka, oraz ile pozytywnych wspomnień zabiorę ze sobą po zakończeniu edukacji.
Szkoła otwiera wiele możliwości rozwoju przed swoimi uczniami, są to konkursy, olimpiady, jasełka oraz adekwatne do danego święta akademie organizowane co roku. Dzięki świetnemu przygotowaniu mnie przez mgr inż. Pszczołę i mgr inż. Przybyłę, miałam możliwość sięgnąć po II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym co dało mi „indeks” na AGH. Dzięki temu także geologia stała się czymś co lubię i co chce robić w życiu.
To co osobiście, zapadło mi w pamięci najbardziej to przede wszystkim nasze geologiczne ćwiczenia terenowe. Byliśmy w Sudetach, Górach Świętokrzyskich, Pieninach, Wieliczce oraz w podkrakowskich miejscowościach. Przez to że tyle jeździliśmy, nasza klasa była bardzo zgrana, dzięki temu będąc teraz absolwentami wciąż mamy ze sobą kontakt. Fakt, może trochę byliśmy oporni na naukę, ale i tak byliśmy lubianą klasą przez grono pedagogiczne dzięki temu że wspólnie umieliśmy się zebrać i jakoś w efekcie końcowym przeważnie zawsze wychodziło 🙂
Do dziś wspominamy także naszą studniówkę, na której po paru godzinach proszenia się DJ-a o jedną „naszą” piosenkę, w końcu się udało i wszyscy razem na parkiecie jednym głosem śpiewaliśmy ją tańcząc w kółku. To był magiczny moment.
Pamiętajcie że 4 lata to pozornie bardzo mało, szybko przeleci a to co zostanie po tym czasie będzie już Wasze na zawsze. W moim przypadku są to zdjęcia, zatem zachęcam do oglądnięcia sobie jak to za naszych czasów wyglądało 🙂

i na koniec radosne elfy :

Dominika Toch – technik geolog, obecnie studentka górnictwa i geologii na AGH 🙂