„Młodzież Pamięta…”

„Młodzież pamięta…” pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu 10 listopada odbyła się akademia, którą rozpoczęło uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Narodowego. Część artystyczną zapoczątkował fragment z „Wesela” S. Wyspiańskiego, w którym Poeta uświadomił Pannie Młodej, że „Polska jest w sercu każdego Polaka”.

To dzięki pieśniom i wybranym utworom przypomnieliśmy o drodze Polaków, która wiodła do upragnionej wolności – wartości, którą jako naród chcemy pielęgnować i o niej pamiętać. Przedstawione fakty historyczne, wiersze, które z ogromnym zaangażowaniem recytowali nasi uczniowie, a także pieśni patriotyczne nadały uroczystości wzniosły i wzruszający charakter.

Po raz kolejny młodzież udowodniła, że pamięć o naszej historycznej przeszłości, o polskich bohaterach jest wciąż żywa w sercach kolejnych pokoleń Polaków.

Będziemy pamiętać !