Jasełka

Tradycyjnie, jak co roku młodzież i nauczyciele ZSZ PGNiG z ul. Brzozowej przygotowali szkolne Jasełka 2019. Narodziny Bożego Syna miały miejsce w naszym uroczym mieście, w atmosferze polskich władców i wielkich Polaków, którzy tworzyli naszą kulturę i rozsławili Kraków na cały świat. Przygotowany dla Dzieciątka żłóbek wzbogaciła dekoracja, którą tworzyły witraże S. Wyspiańskiego i J. Mehoffera. W świątecznym orszaku pojawili się polscy królowie na czele z Królową Jadwigą i W. Jagiełłą, Królową Boną i Zygmuntem Starym oraz Anną Jagiellonką i Stefanem Batorym. Dzieciąteczku hołd oddali: Św. Jan Paweł II, M. Kopernik i S. Wyspiański. Krakowski zespół wokalny wzbogacili swoimi kolędami podhalańscy górale, którzy z niezwykłą energią przybyli do naszego miasta, aby po góralsku zaśpiewać Jezuskowi i przekazać życzenia naszym widzom. Wyjątkową atrakcją przedstawienia stały się kolorowe gwiazdy (złota, srebrna i niebieska), które zeszły z nieba i otoczyły Dzieciątko i Kraków blaskiem chwały. Atmosferę radości podsycał osiołek, który wbrew obiegowym opiniom pokazał życiową mądrość i wprowadził wdzięczny humor na scenę.
       To była rzeczywiście „najpiękniejsza nocka”, podczas której wszyscy uczestnicy przedstawienia oddali Bogu cześć i pokazali swoje możliwości teatralne.
Teraz czekają nas kolejne występy w Krakowskich Domach Pomocy Społecznej. Pójdziemy tam z młodzieńczą werwą, szacunkiem dla seniorów i słodkimi upominkami – darem serca, aby w Krakowskich DPS pojaśniało blaskiem Nieba i Gwiazd.