Ślubowanie klas pierwszych

Jednym z ważniejszych momentów w życiu każdego ucznia jest ślubowanie. Uroczystość taka odbyłą się w naszej szkole 3. grudnia 2010r., w przeddzień Dnia Górnika. Uroczystość ślubowania została połączona z obchodami Święta Szkoły.

Na wstępie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, poprzedzone wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu braci górniczej. Z tej okazji odbył się również konkurs wiedzy o patronie i historii szkoły. Zwycięzcą została uczennika klasy Igt – Katarzyna Drabek.

Na okoliczność Święta Szkoły uczniowie przygotowali sesję popularyzatorską poświęconą pamięci patrona szkoły – prof. Walerego Goetla. Całość potraktowana została z humorem. Życie, praca naukowa, działalność społeczna i zainteresowania uczonego zostały zaprezentowane w formie wspomnienia gimnazjalisty, wywiadu, informacji TV, wędrówki po mapie, relacji przyjaciela taternika oraz prezentacji multimedialnej.

 

Na zakończenie sesji jedna z uczennic przeprowadziła quiz. Wszyscy uczniowie biorący w nim udział otrzymali oryginalne nagrody wśród których między innymi był taniec z elfami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pozostałe wręczał Św. Mikołaj.

Były to: odkurzacz bezprzewodowy (zmiotka + łopatka), ekspres do kawy (Super Express i kawa „3w1”), 7-dniowy karnet na opalanie (samoopalacz), zestaw do jacuzzi (miska i butelka wody), deskorolka (deska do krojenia i rolka ręcznika kuchennego), najstarsza lokata bankowa (świnka – skarbonka), telefon komórkowy, kolacja przy świecach dla dwojga w chińskiej restauracji (torebka ryżu, pałeczki do ryżu, 2 świece, zupka chińska), 2 super wyścigowe samochody (2 samochody – zabawki Formuły 1), zestaw srebrnych sztućców (zestaw sztućców jednorazowych).

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych przygotowali Pani mgr Danuta Cegielska oraz Pan Jan Pindel.

Konkurs wiedzy o patronie i historii szkoły opracowała i przeprowadziła Pani mgr Katarzyna Ferdko.

Znaczący wpływ w przygotowanie sesji wnieśli uczniowie: Karolina Bialik, Bartłomiej Figiel, Piotr Jachym, Konrad Kucała, Aleksandra Michalik, Ewelina Morusek, Dominika Toch  (z klasy IIIgt) oraz Katarzyna Drabek, Magdalena Nowak, Grzegorz Binczycki oraz Danuta Konopka (z klasy Igt).

Portret prof. Goetla namalowała Dominika Toch, która wykonała również zdjęcia i filmiki z tej uroczystości.

Dekorację i rekwizyty przygotowali w większości uczniowie klasy Igt oraz IIIgt. Nad całością przebiegu sesji czuwała Pani mgr inż. Agnieszka Przybyła.

Grzegorz ‘Hex’ Binczycki w porozumieniu z p. Agnieszką Przybyłą